HNonline.sk opäť láme rekordy čítanosti

02.10.2015

HNonline.sk opäť láme rekordy čítanosti

Spravodajský portál vydavateľstva Mafra Slovakia má za sebou rekordný september.

Za mesiac prekročil HNonline.sk prvýkrát hranicu 14 miliónov zobrazení. "V rámci vydavateľstva sme naštartovali v posledných mesiacoch nové projekty, ktoré nám pomáhajú v prirodzenom raste. HNtelevízia atakuje hranicu 100-tisíc návštevníkov za mesiac len na desktopových zariadeniach. Je to skvelé číslo, ktoré však chceme ďalej zvyšovať," hovorí riaditeľka digitálnych médií Andrea Szőcsová. HNtelevíziu okrem desktopových zariadení navštívilo 24-tisíc ľudí cez mobilné zariadenia.

 

HNonline.sk v septembri navštívilo 638-tisíc reálnych používateľov na desktopových zariadeniach a 218 používateľov cez mobilné zariadenia. Mafra Slovakia ako vydavateľ, pod ktorého patrí web HNonline.sk, dosiahol v rámci auditovaných čísel v AIMmonitor viac ako 795-tisíc reálnych užívateľov na desktopových zariadeniach a viac ako 245-tisíc používateľov na mobilných zariadeniach.

 

V porovnaní s minulým rokom dosiahol portál HNonline.sk vyše 40-percentný rast pageviews. "HNonline.sk je najsilnejšia značka vydavateľstva v online prostredí. O tento výsledok sa postaral najmä tím ľudí, ktorí na obsahu pracuje. Dôkazom je pre nás najmä priazeň návštevníkov, za ktorú im ďakujeme," komentuje výsledok šéfredaktor HNonline a online projektov Ladislav Kováč.

 

HNonline.sk týmto výsledkom potvrdzuje rastúci trend a prekonáva tento rok už niekoľkýkrát svoje historické maximá. "Pod výsledky sa podpísala kombinácia kvalitného a aktuálneho spravodajstva a lifestyleového obsahu spolu s posilnením návštevnosti zo sociálnych sietí," uzatvára šéfeditor HNonline.sk Peter Blaško.