Štartujeme unikátny projekt. HNtelevízia prichádza už o pár dní

22.05.2015

Štartujeme unikátny projekt. HNtelevízia prichádza už o pár dní

Bude pravidelne prinášať publicistiku k svetovej ekonomike, ale aj rozhovory s ľuďmi, ktorí tým biznisom hýbu.

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia obohacuje svoj spravodajský portál HNonline.sk o nový projekt, vlastnú HNtelevíziu. Aj preto vydavateľstvo investovalo do vlastného televízneho štúdia. To dnes oficiálne predstavil novinárom výkonný riaditeľ vydavateľstva Vladimír Mužík spolu s Františkom Borovským a Jeffom Minaříkom. „Investíciu do výstavby a prevádzky nového televízneho štúdia považujeme za kľúčovú. Výroba vlastného videoobsahu je trendom, ktorý chceme na Slovensku udávať. Spojili sme sa preto s najlepšími profesionálmi na trhu a tí nám s výstavbou štúdia a programovej skladby pomáhajú,“ povedal Vladimír Mužík.

 

HNtelevízia začne vysielanie sériou rozhovorov napríklad s Igorom Rattajom, významným akcionárom TMR a partnerom nefinančnej časti J&T, či s opozičným poslancom Igorom Matovičom. Okrem rozhovorov bude HNtelevízia prinášať denne relácie zamerané na biznisové, spravodajské, ale aj odľahčené témy. Vyrábať ich bude interný tím redaktorov a externí spolupracovníci.

 

Šéfka webovej redakcie a online projektov MAFRA Slovakia, Andrea Szőcsová dodala: „Pripravujeme publicistiku k svetovej ekonomike, ale aj rozhovory s ľuďmi, ktorí tým biznisom hýbu. Chceme skúšať nové veci, máme chuť zlepšovať sa a som rada, že aj vďaka tomuto štúdiu máme šancu posunúť HNonline.sk ďalej.“

 

Na stavbe štúdia sa podieľal architekt Jaroslav Holota, ktorý postavil napríklad štúdio televíznych novín TV Nova a mnohé iné. Technologickú časť dodal Jeffo Minařík, režisér úspešných slovenských programov. Programovú skladbu okrem Františka Borovského, programového riaditeľa TV Barrandov pomáhal pripraviťaj Jaromír Chalabala, niekdajší šéf programov na TV Nova.